Yaş Sebze ve Meyve Soğuk Hava Deposu

Gıda ürünlerin en yaygın olan kalemlerinden biride Yaş sebze ve meyve ürünleridir.
Hasat sonrasında ürünlerin çekirdek sıcaklığı korunması ve bozulmaması için soğuk zincire tabi tutulması gerekmektedir.

Ülkemizde ve dünyada meyve ve sebzenin toplanması ardından ürünlerin çekirdek sıcaklığını ve özelliği bozulmadan soğuk odalarda muhafaza edilmesi gerekmektedir. Soğuk oda muhafaza edilen ürünler saklanabileceği süre içerisinde tazeliğini canlılığı korur ve son kullanıcıya ürünün değeri kaybolmadan ulaşır. Çoğu meyve sebze ürünlerinde soğutma sürecinde canlılığını korumak için nem ihtiyacı var, bu ihtiyacı Soğuk Oda içerine ürünün tonajı kapasitesi ve özelliğine göre boyutları olan Nem cihazları çözüm sağlamaktayız.

Ürünlerin tazeliğini, vitaminini ve son kullanıcıya değerinde ulaşması için biz Umut Teknik olarak Soğuk Hava depolarını, ürünün özelliği ve saklanma koşuluna göre ilave donanımlar ile keşif, proje, montaj ve kurumlum hizmeti vermekteyiz.

Yaş Sebze ve Meyve Soğuk Hava Deposu için proje ve planlaması ürün çeşidi, tonajı, stoklama biçimine göre boyutlandırılır.

Genellikle ürünlerin tümünün aynı odada muhafaza edilebilir düşüncesi vardır, bu tamamen yanlış bir tespittir. Aynı soğuk oda içerisinde farklı iki veya daha fazla ürün muhafaza edilmez. Çünkü her ürünün çekirdek sıcaklığı, saklama koşulu ve nem oranı farklılık gösterir. Bu nedenle endüstiryel soğutma sistemleri ile talep ve ihtiyaca göre soğuk oda adetleri arttırılabilir.

Umut Teknik Endüstriyel Soğutma Sistemleri olarak Soğuk Oda, Donuk Oda, Proses Ortam Soğutama talepleri ile başlayan tüm proje, keşif, plan, montaj ve kurulum süresinde 22 yıllık tecrübemiz, uzman ve kapsamlı ekiplerimiz ile Türkiye genelinde ve dünyanın birçok ülkesinde anahtar kurulum hizmeti vermekteyiz. Yine satış sonrası ürünlerin garanti kapsamında ya da sonrasında servis, bakım, onarım hizmeti vermekteyiz.
Kalite ve özverimiz uzun yıllardır bu sektörde var olmamızı sağlayan en büyük etkendir.