Tohum Soğuk Hava Deposu

Çiçek ve diğer benzeri bitki tohumları, gıda tohumlarının bozulma ve çürüme olmadan ekim zamanı gelene kadar uygun koşullarda saklanması gerekmektedir. 
Bu süreç için en uygun yöntem Soğuk oda sistemi içinde yüksek verimli evaporatörler ve düşük verimli fanlar ile tohumların muhafazası sağlanır.

Soğuk Oda içerisinde muhafaza edilecek ürünün yapısı cinsi, özelliği ve saklama koşulana göre iklimlendirme ve nemlendirme cihazları ile uzun vadeli çözüm sağlamaktayız.

Tohum Soğuk Oda talepleriniz için uzaman ve deneyimli ekiplerimiz ile proje, montaj ve montaj sonrası gibi tüm süreçlerde sizlere hizmet vermekteyiz.

Tohum Soğuk Oda da muhafaza edilecek ürünlerin ürünün cinsi ve kapasite doğrultusunda her ürünün ihtiyacına göre nem ve sıcaklık belirlenerek soğutma ekipmanları tercih edilir. Tohum ihtiyacı olan ısı  -5 / +15Cﹾ sıcaklık aralığında olabilir. Bu alanda dondurma oranı ise 0Cﹾ ile -45 Cﹾ arasındadır.

Tohum Soğuk Oda Nem
Tohum muhafaza nem önemli bir yere sahiptir. Muhafaza edilecek ürünün cinsine ve yapısına göre nem oranı belirlenmelidir. Nem oranı da her üründe dengelenerek, saklanan üründe su kaybı oluşmaması için doğru oranlarda sağlanır.

Umut Teknik Endüstriyel Soğutma Sistemleri olarak Tohum Soğuk Hava Deposu taleplerinizde 22 yıllık tecrübemiz, deneyim ve kapsamlı kadrolarımız ile Türkiye genelinde ve Dünyanın birçok ülkesinde, en düşük m² den en büyük m² kadar olan tüm projelerde anahtar teslim olarak hizmet vermekteyiz. Soğuk Oda kurulumunda Avrupa ve Dünyada kabul görmüş maka ve modeller tercih etmiş olduğumuz tüm ürün ve materyaller kullanılmakta olup, tüm ürün ve materyaller garanti kapsamımızdadır. Satış sonrası ürünlerin garanti kapsamında ya da sonrasında servis, bakım, onarım hizmeti vermekteyiz.
Kalite ve özverimiz uzun yıllardır bu sektörde var olmamızı sağlayan en büyük unsurdur.