Balık ve Su Ürünleri Soğuk ve Donuk Oda

Balık tarzı ürünler avlanmadan hemen sonra soğuk zincire tabi tutulması gerekmektedir. 
Balık ürünlerinin soğutma zinciri kapsamında muhafaza edilmesi ürünlerin üreticiden tüketiciye kadar canlılığını, tazeliği bozulmadan saklanmasını sağlar. Soğutma ve Endüstriyel soğutma sistemlerinde soğuk zincirin en önemli aşamalarından birde -15°C ile -25°C  arasında saklama koşulu sağlayan Donuk Oda dır.

Balık tarzı ürünlerin saklanma ve kulanım koşullarına göre Soğuk Oda, Proses ortam soğutma alternatifleri ile çözüm sağlanmaktadır. 

  • Ürünlerin Sevkiyat ve tüketim şartlarına göre soğuta zinciri içerisindeki tüm alternatifleri tercih edilebilir.
  • Soğuk zincir ile sevkiyat ve depolamada Konteyner Donuk oda (-15°C / -25°C)
  • Hazırlık, paketleme, parçalama, boyutlandırma ve sevkiyat için Proses ortam soğutma (+10°C / +15°C )
  • Yine balık, İstiridye, karides, midye, yengeç ve tüm su ürünlerini çekirdek sıcaklığını ile birlikte ürün özelliğini bozmadan kısa sürede muhafaza edilmesi gereken dereceye ulaşarak, uzun sürelerde saklanması için Şoklama yani Şok odası (-35°C / 40°C ) ile çözüm sağlanmaktadır.
  • Soğutma zincirleri için kurulacak odaların cihaz, panel ve kapıları saklama şartlarına, bölgesel etkenlere ve kapsam ve soğutma koşullarına göre değişiklik göstermektedir.

Umut Teknik Endüstriyel Soğutma Sistemleri olarak en küçük m² den en büyük m² kadar olan tüm projelerde 22 yıllık tecrübeniz, kapsamlı ve deneyimli ekiplerimiz ile keşif, proje, satış ve satış sonrası hizmetlerimiz ile Türkiye genelinde ve dünyanın birçok ülkesinde itina ve özenle müşterilerimize hizmet vermekteyiz. 
Kalite ve özverimiz uzun yıllardır bu sektörde var olmamızı sağlayan en büyük unsurdur.