Medikal Tip Soğuk Oda

Soğuk hava depoları sadece gıda sektöründe değil sağlık sektörünün birçok alanında kullanılmaktadır.
Hastaneler, medikal işletmeler, ecza depoları, laboratuvar, aşı, üretim ve depolama alanlarında soğutma uygulanmaktadır.
Örneğin hastanelerde Morg, kadavra odası, aşı odaları, ilaç, tıbbi medikal ürünleri Soğuk Oda, Donuk Oda ve Şok Odası gibi seçenekler ile muhafaza edilmektedir. Medikal soğuk hava depoları tüm sağlık sektörü için ürünün yapısı ve saklama koşuluna göre +15°C ile -40°C arasında soğutma uygulanabilir. 

Medikal soğutma allananındaki tercih edilecek odalar ve dereceleri nelerdir? 

Soğuk Odalar -5°C +5°C arasında soğutma uygulanabilir.

Donuk Oda (dipfriz) -18°C -25°C arasında soğutma uygulanabilir.

Şok odası (şoklama) -35°C -40°C arasında soğutma uygulanabilir.

Soğuk zincire tabi tutulan ürünlerin son kullanma tarihine kadar özelliği, yapısı ve etkenliği bozulmadan muhafaza edilir. Dünyada maddi değeri yüksek olan tıbbi medikal ürünlerinin soğuk zincirde muhafaza edilmesi ülke ekonomisi içinde büyük bir kazanç elde etmektedir. 

Sağlık sektörüne yapılması planlan Soğuk Oda Donuk Oda ve Şok Odası kurulumunda kullanılacak soğutma gurupları, paneller ve kapı vb. ürünler ve malzemeler hijyenik ve A kalite tercih edilmektedir. Proje yöneticilerimiz her sektörde olduğu gibi sağlık sektörüne uygun plan, proje, üretim ve montaj aşamalarını özen ve itina ile yürütmektedir. Yapılan tüm aşamadaki işler ve ürünler garantimiz altındadır.

Umut Teknik Endüstriyel Soğutma Sistemleri olarak 22 yıllık tecrübemiz, uzaman ve kapsamlı ekiplerimiz Türkiye geneli ve dünyanın birçok ülkesinde en küçük m² den en büyük m² ye kadar olan tün soğuk oda, soğuk oda tesissi ve endüstriyel soğutma sistemlerine anahtar teslim olarak hizmet vermektedir
Kalite ve özverimiz uzun yıllardır bu sektörde var olmamızı sağlayan en büyük unsurdur.