Tıbbi ve Evsel Atık Depoları

Büyüyen ve gelişen dünyada atık en büyük sorunlardan biridir.
Bu atıklar imha edilmesi gerekmektedir. Ülkemizde ve dünyada sağlık sektörün atık toplama ve imha süreçleri vardır.  Bu süreçler özveri ve titizlikle yürütülmesi gerekmektedir.
Sağlık sektöründe muayene, tahlil, tedavi, ameliyat, laboratuvar atıkları, deney canlıları vb. aşamaların atıkları farklı renk ve kodlar altında steril halde toplanmaktadır. Bu toplan atıklar belirtilen toplama alanında oluşturulan soğuk odalarda soğuk zincire tabi tutulur. Mavi torba; serum şişesi veya torbası, iğne ve şırıngalı ilcalar. Kırmızı torba; kimyasal atıklar, kesici aletler, kanlı ilaçlı sargı bezler pamuklar, ameliyat sonrası oluşan atıklar, tahlil kapları, deney hayvan leşleri vb. atıklar

evsel atıklar ise siyah torbada toplanır. Toplanan tüm atıklar yetkili kanallar aracılığıyla alınıp imhaya gönderilir.

Atık odalar nelerdir?

Tıbbi atık odası, Evsel atık odası ve Tehlikeli atık odası olarak üç ana bölüme ayrılır.

Umut Teknik olarak sağlık sektöründe yağın olarak bulunmaktayız. Tıbbi ve Tehlikeli soğuk hava depoları anahtar teslim olarak hizmet vermekteyiz. Tıbbi ve Tehlikeli Atık Soğuk hava deposu için seçilen panel, cihaz, kapı ve tüm materyaller özenle üretilip montaj ve kurulumu yapılmaktadır.
Umut Teknik Endüstriyel Soğutma Sistemleri olarak 22 yıllık tecrübemiz ve kapsamlı montaj ve servis ağamızla Soğutma ve Endüstriyel Soğutma alanlarında hizmet vermekteyiz. Kalite, özveri ve güvenirliğimiz bizi 22 yıldır sektörde var olmamızı sağlayan en büyük unsurdur.