Et ve Tavuk Soğuk Oda


Et ve Tavuk ürünlerini ülkemizde ve dünyada en yaygın tüketimi olan gıda ürünlerinin başında gelmektedir.

Et ve tavuk ürünlerinin canlı kesim sonrasında sevkiyat, depolama, parçalama, paketleme ve satış esnasında soğuk zincirde tutulması zorunludur. Soğuk oda ve endüstriyel soğutma zincirlerinde -5°C ile +5°C arasında muhafaza edilecek et ve et ürünlerinin tazeliği ve canlılığı bozulmadan sağlıklı ortamda son kullanıcıya kaliteli ve taze ürün sunulmasını sağlamaktadır.

Ülkemizde gıda ve et ürünlerinin Soğuk Oda ve soğuk zincirde saklanması için Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının bu konuda genelgesi de bulunmaktadır.

Soğutma ve endüstriyel soğutma sistemlerinde kırmızı et ve tavuk ünleri kesim, sevkiyat, et entegre tesisleri, kasap, market, restoran, lokanta, otel, catering, yemekhane, gibi firmalarda yaygın olarak kullanılmaktadır.

Et ve Tavuk Soğuk Oda -5°C ile +5°C arasında hizmet vermektedir. Et ve et ürünlerinin soğutma alanında önemli ve dikkat edilmesi gereken unsurlar vardır. Soğuk oda kurulumunda seçilen ürünlerin hijyenik ve paslanmaz olması gerekmektedir.

Bu kapsamda Soğuk oda Duvar, Tavan panelleri 0,50mm iki saç arasanda 42kg/m³ (+-%2) yoğunluğu olan 80mm kilitli ve 100mm kilitli panel tercih edilmektedir. Soğuk odanın kurulacağı bölgenin dış etken ve saklama koşuluna göre panel kalınlığı ve iç ve dış yüzey seçenekleri değişiklik göstermektedir.

Soğuk Oda kapıları menteşeli, çarpma, sürgülü, eşikli ve eşiksiz olarak seçilmektedir. Kapılarımız 42kg/m³ (+-%2)  yoğunluğunda galvaniz kaplama üzerinde polyester boyalıdır.

Soğuk Oda Cihazı saklanması gereken ürünlerin özelliği, tonajı, kapasite, bölgesel etkenleri ve saklanma süresine göre değişkenlik göstermektedir. Soğutma gurupların bölgesel etkilere göre +10°C /+45°C  +10°C / +55°C çalışma sıcaklığı arasında ılıman ve sıcak ilkim koşullarına göre doğru keşif, analiz ve doğru tespitler ile cihaz seçimi yapılmaktadır.

Umut Teknik Endüstriyel Soğutma Sistemleri olarak 22 yıllık tecrübemiz, uzaman ve kapsamlı ekiplerimiz Türkiye geneli ve dünyanın birçok ülkesinde en küçük m² den en büyük m² ye kadar olan tün soğuk oda, soğuk oda tesissi ve endüstriyel soğutma sistemlerine anahtar teslim olarak hizmet vermektedir.
Kalite ve özverimiz uzun yıllardır bu sektörde var olmamızı sağlayan en büyük unsurdur.