Patates Soğuk Hava Deposu

Patates tarım ve gıda sektöründe geniş bir alana sahiptir.
Patates ülkemizde genellikle hasat Ağustos ayından itibaren başlar ve yılsonuna kadar devam edebilmektedir. Hasat sonrası yıl boyunca çeşitli sektörlerde kullanın ürün depolamaya ihtiyaç duyar. Uzun depolama sürecinde ürünün tazeliğini ve fiziki yapısının bozulmaması için Soğuk Hava Deposunda muhafaza edilmesi gerekmektedir.

Soğuk hava deposunda muhafaza edilen patates bulunduğu ortamda karbondioksit salgılar ve nedenle soğutma harici havalandırma sistemine ihtiyaç duymaktadır.

Patatesin ürün çeşitliğine göre saklama koşulu oluşturulmalıdır. Tohumluk patates +2°C ile +4°C arasında, tüketim amaçlı saklanan patatesler ise +4°C ile +10°C arasında muhafaza edilmesi gerekmektedir.

Umut Teknik Endüstriyel Soğutma Sistemleri olarak en küçük m² den en büyük m² kadar olan tüm projelerde 22 yıllık tecrübeniz, kapsamlı ve deneyimli ekiplerimiz ile keşif, proje, satış ve satış sonrası hizmetlerimiz ile Türkiye genelinde ve dünyanın birçok ülkesinde itina ve özenle müşterilerimize hizmet vermekteyiz.Kalite ve zverimiz uzun yıllardır bu sektörde var olmamızı sağlayan en büyük unsurdur.