19 Şubat 2024 Pazartesi

Umut Teknik Soğuk Hava Deposu Ayrıcalıkları Nelerdir?

Sağlık insan üzerinde değer verilmesi gereken en büyük hazinedir. Hangi işi ele alacaksak o işin en önemli etkeni sağlıktır. Biz Umut Teknik Endüstriyel Soğutma Sistemleri olarak birinci önceliğimiz insan sağlığına önem vermektir. Bu önem hem kendi bünyemiz için hem de yatırımcılarımıza verdiğimiz değer başarımızın en önemli etkenlerinden dir. Bu nedenle Soğuk Hava Deposu, Donuk Oda ( dipfriz) Şok Odası (şoklama), Proses Ortam Soğutma gibi tüm projelerimizde geri dönüşümü olan ve çevre dostu ve çevreye zarar vermeyen ürünleri tercih etmekteyiz.

Umut Teknik olarak çevreci ve doğaya zarar vermeden ülkemizin öz kaynaklarını en doğru şekilde kullanarak üretim yapmaktayız. Tüm ürünlerimiz minimum enerji ile maksimum kapasite ile çalışmaktadır.

Soğutma ve Endüstriyel Soğutmada Tercih Edilen Ürünlerin Özelikleri Nelerdir?

Soğuk Hava Deposu ve tüm soğutma projelerinde öncelik keşif ve planlamadır. Keşif sonrası oluşturulan palan projeye göre ürünler detaylandırılır. Bu detaylar planlanan soğuk hava deposunda muhafaza edilecek ürünün cinsi, çeşidi, tonajı, saklama koşulu, saklama süresi ve kurulumu yapılacak yerin dış bölgesel etkenleri göze alınarak ürün tanımı ve üretimi yapılmaktadır.

Tüm ürünlerimiz projeye uygun kapasite, ölçü ve boyutlarda özel olarak üretilmektedir.

Soğuk Oda Panel Özellikleri?

 Soğuk hava depoları panel ve aksesuarları sisteme uygun seçilmektedir. Soğuk Oda panelleri her projeye ölçülerde, montajı yapılacak yerin bölgesel dış etkilerine göre özel üretilmektedir. Panellerimiz hijyenik 0,50mm iki saç arasında 42kg/m³ (+-%2) yoğunlukta poliüretan dolgu 80mm - 100mm kalınlığında RAL9002 renk kodunda üretilmektedir. 

Soğuk Oda Kapı Özellikleri? 

Soğuk Oda kapıları menteşeli, çarpma, sürgülü, eşikli ve eşiksiz olarak seçilmektedir. Kapılarımız 42kg/m³ (+-%2) yoğunluğunda galvaniz kaplama üzerinde polyester boyalıdır. Yine Soğuk Oda kapılarımız projeye uygun ölçülerde ve farklı renlerde özel üretime tabidir.   

Soğuk Oda Cihaz Özellikleri? 

Soğuk Oda Cihaz seçimi, saklanması gereken ürünlerin özelliği, tonajı, kapasite, bölgesel etkenleri ve saklanma süresine göre değişkenlik göstermektedir. Soğutma gurupların bölgesel etkilere göre +10°C /+45°C  +10°C / +55°C çalışma sıcaklığı arasında ılıman ve sıcak ilkim koşullarına göre doğru keşif, analiz ve doğru tespitler ile cihaz seçimi yapılmaktadır. Soğutma gruplarımız Avrupa da kabul görmüş markalar ile donanım sağlanmış çevreci ve belgelidir.

Soğuk Oda İzolasyonu ve Önemi?

İzolasyon Soğuk muhafaza odalarının vazgeçilmez unsurlarındandır. Soğuk odaların duvar tavan izolasyonlarını üretimini yaptığımız paneller ve aksesuarlar ile sağlamaktadır. Soğuk oda zemini içinde, Zemin paneli veya XPS foamboard, çesan demiri ve güçlendirilmiş beton ile ısı köprüsü oluşturarak izolasyonu sağlanmaktadır. 

Soğuk Oda Ek Donanımlar? Soğuk odalarımızı faklı ürünler ile desteklemekteyiz. 

Merkezi sistem izleme, Nemlendirme cihazları, Acil panik butonu, Sesli ışıklı alarm, Raf sistemleri, vb. ürünler ile donanımı sağlamaktadır.

Umut Teknik Ürünlerinin Garanti Kapsamı ve marka seçenekleri nelerdir?

Tüm soğutma gruplarımız  Avrupa da kabul görmüş marka ve modellerden seçilmiş olup Avrupa standartlarına uygun belgeli olarak üretimini yapmış olduğumuz anahtar teslim tüm ürünlerimiz garanti ve güvence kapsamımızdadır.

Umut Teknik Endüstriyel Soğutma Sistemleri olarak en küçük m² den en büyük m² kadar olan tüm projelerde 22 yıllık tecrübeniz, kapsamlı ve deneyimli ekiplerimiz ile keşif, plan, proje, satış ve satış sonrası hizmetlerimiz ile Türkiye genelinde ve Dünyanın birçok ülkesinde itina ve özenle müşterilerimize hizmet vermekteyiz. Kalite ve özverimiz uzun yıllardır bu sektörde var olmamızı sağlayan en büyük unsurdur.