19 Şubat 2024 Pazartesi

Sebze Hangi Koşullarda Nasıl Saklanmalıdır?

Tarım insan yaşamın geçmişindeki kaliteyi gösteren ve geleceğin ekonomik ve sağlık açısından en büyük teminatıdır. İnsan hayatında en önemli yere sahip olan tarımın önemli kalemlerinden biride sebzedir. Sebzeler beyin sağlığımız için önemli bileşenlerden biri olan folik asiti alabileceğimiz zengin kaynaklardan biridir. Sebzelerde bolca bulunan E vitamini ve C vitamini, birlikte çalışarak cildi yaşlanmaya karşı korurlar. Sebzelerde bulunan demir, folik asit ve B6 vitamini saç sağlığını iyileştirir. Bunun dışında da birçok vitaminleri barındıran sebzenin değerini analiz edip ekonomik ve sağlık açısından kazancını arttırmak gerekir.

Sebzenin sağlıklı ve ekonomik kazancını arttırmanın bir yolu da Soğuk Hava Deposu ile muhafaza edilmesidir. Soğuk oda içerisinde muhafaza edilen sebzenin bozulmasını, çürümesini, besin değeri kaybını öneler ve ürünün ekonomik kaybı engeller.

Sebze Hangi şartlarda muhafaza edilir?

Sebze Soğuk Hava Deposunda çeşitliliğine, saklama süre ve koşuluna göre değişmektedir. Umut Teknik olarak uzman ve deneyimli ekiplerimiz ile yatırımcılarımıza plan proje ve yatırım konularında destek vermekteyiz.

Sebze Soğuk Hava Deposunda Nem İhtiyacı Duyar mı?

Sebzelerin bazı mamulleri saklama koşulunda nem ihtiyacı duyar. Nem ürünün canlılığını, besin oranını, kalitesini kurur ve solmasını, yumuşamasına engel olur.

Bir Soğuk Hava Deposuna ihtiyacınız var ise bize ulaşın.

Biz Umut Teknik Endüstriyel Soğutma Sistemleri olarak en küçük m² den en büyük m² kadar olan tüm projelerde 22 yıllık tecrübeniz, kapsamlı ve deneyimli ekiplerimiz ile keşif, plan, proje, satış ve satış sonrası hizmetlerimiz ile Türkiye genelinde ve Dünyanın birçok ülkesinde itina ve özenle müşterilerimize hizmet vermekteyiz. Kalite ve özverimiz uzun yıllardır bu sektörde var olmamızı sağlayan en büyük unsurdur.