19 Şubat 2024 Pazartesi

Sağlık Sektöründe Soğuk Hava Deposunun Kullanım Amacı Nedir?

Soğuk Hava Deposu gıda sektörünün yanı sıra sağlık sektöründe de yaygın kullanılmaktadır.

Sağlık sektöründe tedavi amaçlı kullanılan İlaç, aşı, serum, kan ve tıbbı medikallerin bozulması için soğuk zincire tabi tutulması gerekir. Bu gereklilik bozulmamasını önlediği gibi insan hayatına da olumlu etki eder. Sağlık her şeyden önce gelir Soğuk Hava Deposu da sağlık kalite süresinin uzun zamana yayılmasını sağlayan önemli alanlardan biridir.

Medikal Tip Soğuk Hava Deposu Nedir?

Tüm sağlık sektöründe kullanılan birçok ürün üretim sonrası tedavi süresinde hastalara sunumu kadarki sürede stoklanan veya tedavi süresini bekleyen aşı, ilaç, serum gibi ürünlerin dış ortam etkenlerine maruz kalarak bozulmamasını ve depolama süresinin uzun zamana yayılması, ürünün sağlık süresinin uzaması için soğuk zincire tabi tutulması gerekir. Sağlık sektöründe kullanılan birçok ürünlerinin soğuk muhafazada saklanmasına da Medikal Tip Soğuk Hava Deposu olarak adlandırmaktayız.

Medikal Tip Soğuk Hava Deposunun Sağlık Sektörüne Kazancı Nedir?

Bilindiği üzere ülkemizde ve Dünyada sağlık sektörüne ayrılan gelişmiş ya da gelişmekte olan ülkelerin bütçeler ekonomin büyük bir kısmına denk gelmektedir. Yani sağlık sektörünün dünya üzerinde ekonomik değeri tüm ülkelerin en büyük gider kalemi diyebiliriz.

Biz Umut Teknik Endüstriyel Soğutma Sistemleri olarak sağlık sektöründe soğuk muhafazaya tabi tutulacak ürünlerin üretimden tüketime kadarki süreçte ürünlerin tüketim süresini, yapısal özeliklerini, tedavi özelliğin bozulmaması, hijyenini, yani kalitesini Medikal Tip Soğuk Hava Deposunda muhafaza ederek sağlamaktayız. Bu soğuk muhafaza ile sağlık ürünlerinin ekonomik değerini muhafaza ederek yatırımcı, üretici, toptancı ve tüm sağlık kuruluşlarının ekonomisine değer kazanç sağlamaktayız.

Sağlık Sektöründeki Ürünler Hangi Koşulda Soğuk Hava Deposunda Saklanır?

Bildiğiniz üre sağlık sektörünün ürün skalası geniş ve yenilikçidir. Bu nedenle sağlık ürünlerin saklama koşulları birçok nedenlerden dolayı değişkenlik göstermektedir.

Örneğin aşı depolama süresinde şoklama yani -40°C ile -78°C arasında uzun muhafaza edilir. Bazı ilaç ve diğer ürünler ise +15°C ile -40°C arasında değişkenlik gösteren soğuk zincirde muhafaza edilir.

Bir Soğuk Hava Deposuna ihtiyacınız var ise bize ulaşın.

Biz Umut Teknik Endüstriyel Soğutma Sistemleri olarak en küçük m² den en büyük m² kadar olan tüm projelerde 22 yıllık tecrübeniz, kapsamlı ve deneyimli ekiplerimiz ile keşif, plan, proje, satış ve satış sonrası hizmetlerimiz ile Türkiye genelinde ve Dünyanın birçok ülkesinde itina ve özenle müşterilerimize hizmet vermekteyiz. Kalite ve özverimiz uzun yıllardır bu sektörde var olmamızı sağlayan en büyük unsurdur.