19 Şubat 2024 Pazartesi

Donuk Oda Nedir Soğutma Şarları Nelerdir?

Gıda, kimyasal, sağlık, tarım ve endüstriyel ürünlerin uzun süre muhafaza edilmesi için ürünlerin -15°C ile -25°C arasında muhafaza edilmesine Soğutma ve Endüstriyel Soğutma sistemlerinde Donuk Oda bir diğer adı ile Dipfriz denir. Genellikle Donuk Oda  -35°C ile -40°C arasında Şok Odası yani şoklama işleminden sonra ürünlerin uzun süre muhafazası için tercih edilmektedir.

Donuk oda yüksek ölçüde dansite içerikli poliüretan malzeme ile yalıtım yapılan Donuk Oda panelleri aracılığıyla olabilen minimum seviyede enerji ve ısı kaybı sağlanarak ürünlerin uzun süre korunmasına sağlamaktadır. Donuk Oda panelleri her projeye göre özel üretim ille demonte şekilde tasarlanmakta olup, istendiğinde betonarme yapıyla da inşa edilmesi mümkün olmaktadır. Umut Teknik olarak ihtiyacınıza yönelik  Donuk Hava Depoları için en iyi şekilde tarafımızdan projelendirilecek ve anahtar teslim şekilde sizlere sunulacaktır. Planlama ve montajı yapılan Donuk Odalar ihtiyaç doğrultusunda kapasitesi arttıra bilinir şekilde monte edilmektedir. Yani Donuk Oda taşına bilinir veya kapasitesi ek paneller ile arttırılabilir özellikte monte edilir.

Donuk Oda Özellikleri ve Ürünleri Nelerdir?

Donuk Oda -15°C ile -25°C arasında çalışan soğutma zincirinin bir parçasıdır. Gıda, tarım, Et ve Tavuk ürünlerinin yanı sıra endüstriyel ve sanayi alanında da tercih edilmektedir. Bu soğutma sistemi çoğu sektörlerde ürünün yapısı cinsi ve saklama koşulana göre farklı soğutma seçeneklerine ihtiyaç duyar.

Bu seçenekler Soğuk Oda, Şok Oda ve Proses Ortam Soğutma dır. Proje ve planlama aşamasında bu konuda kapsamlı olarak tecrübe ve deneyimlerimizi paylaşmaktayız.

Donuk oda panelleri özel kalınlık ve yüksek dansite poliüretan dolguludur.

Kapılar sürgülü, menteşeli (çarpma kapı) çeşitliliğinde her projeye göre özel ölçü ve renklerden oluşan kapılarımız rezistanslı olarak üretilmektedir.

Cihazlar odanın kapasitesine, soğutma şekline, tesisat uzunluğuna ve dış ortam etkenleri göze alınarak her projeye uygun olarak özel üretilmektedir.

Donuk Oda ülkemizde ve dünyada yayın olarak Et Tavuk Donuk Oda, Unlu Mamuller Donuk Oda, Balık ve Su Ürünleri Donuk Oda ve Freşh Gıda Donuk Odalar tercih edilmeketdir. Endüstriyel ve sanayi alanlarında ise ürün soğutma ve üretim bandı için yaygın olarak tercih edilmeketdir.

Bir Soğuk Hava Deposuna ihtiyacınız var ise bize ulaşın.

Biz Umut Teknik Endüstriyel Soğutma Sistemleri olarak en küçük m² den en büyük m² kadar olan tüm projelerde 22 yıllık tecrübeniz, kapsamlı ve deneyimli ekiplerimiz ile keşif, plan, proje, satış ve satış sonrası hizmetlerimiz ile Türkiye genelinde ve Dünyanın birçok ülkesinde itina ve özenle müşterilerimize hizmet vermekteyiz. Kalite ve özverimiz uzun yıllardır bu sektörde var olmamızı sağlayan en büyük unsurdur.